TAVASZI HADJÁRAT 2013.

* * * * *
Magyar Hagyományőr Világszövetség
* * * * *
A szervezet célja. Összefogja, lehetőségei szerint segítse azokat, akik a magyar hagyományok megtartásán, felélesztésén fáradoznak, és e területen hasznos tevékenységet végeznek.

Szerkezeti alapelgondolás. Katonai hagyományőrzés. Az MHVSZ tagságának gerincét a katonai hagyományőrzők adják, tevékenységének központjában a katonai hagyományőrzés áll, mivel e műfaj a legtöbb hagyományőrző ágazattal kapcsolatba hozható. Minden más de nem katonai hagyományőrző műfaj, amely a magyar műveltség része ill. az előd népek kultúrájából eredeztethető és ezen műfajok képviselői, teljes jogú tagjai lehetnek a szervezetnek.
Magyar katonai hagyományőrzőnek tekintjük: akik magyar nemzetiségűek és magyar katonai hagyományokat őriznek, nem magyar nemzetiségűek, de magyar katonai hagyományokat őriznek ( pl. a pozsonyiak ) magyar nemzetiségűek, de nem magyar katonai hagyományokat őriznek ( pl.: római koriak ) pártus, szkíta, pannon, hun vagy avar katonai hagyományokat ápolnak. Az MHVSZ nemzetközi szervezet, ezért a nem magyar nemzetiségű és nem magyar katonai hagyományokat őrző katonai hagyományőrzőknek is helye van az MHVSZ-ben, ha felidézett korszakuk, egykor kapcsolatban állt a magyar ill. pártus, szkíta, pannon, hun és avar hadtörténelemmel. Így pl. a kínaiaktól a besenyőkig, a vikingektől a törökig, vagy az osztrákoktól az oroszokig - kapcsolódási szándék esetén - az MHVSZ tagság elnyerhető.

Korszakonkénti szövetségek. A katonai hagyományőrzés csúcsát a több száz fős, színvonalas csatabemutatók jelentik, ezért az MHVSZ ösztönzi a korszakonkénti szövetségek megalakulását és működését. Az egy-egy korszakban munkálkodók jobban felmérhetik ember, ló, fegyverzet és eszköz állományukat, jobban látják a fejlesztési módokat, jobb pályázati esélyekkel bírnak. A meglévő energiákat hasznosabban és célirányosabban használhatják fel, s a nemzetközi kapcsolatteremtés esélyei is bővülnek. A korszakonkénti szövetségek maguk szabják meg szabályzataikat, törvényeiket. Ezért az MHVSZ nem központi irányítású szervezet, hanem az önálló egységek közös cél érdekében alakult és tevékenykedő hálózata.
Nem katonai hagyományőrző szervezetek. A katonai hagyományőrzés „háttériparához”, pl. a katonai hagyományőrző táborok korhű létrehozásához, azok berendezési és használati tárgyainak előállításához, a fegyverek és más eszközök gyártásához, a hangulati közeg kialakításához, a katonai hagyományőrző munka népszerűsítéséhez, szükség van asztalosokra, fegyvergyártókra, bőrösökre, nemezelőkre, szíjgyártókra, zenészekre, táncosokra, fotósokra, grafikusokra, filmesekre stb.. Ennél fogva mindenki, aki a magyar hagyományok ápolását elő tudja segíteni, elfogadja az alapszabályt, és a Szövetség tagjai sorába választ a Magyar hagyományőr Világszövetség tagja lehet. A nem katonai hagyományőrzők a megfelelő korszaki szövetséghez csatlakozhatnak, de önálló alszövetséget is létrehozhatnak az MHVSZ-en belül igényeik szerint.
Fontos. Az MHVSZ a magyar katonai hagyományőrzéssel összefüggésbe nem hozható magyar hagyományok ügyét is igyekszik felvállalni lehetőségeihez mérten segíteni. Az MHVSZ tagjainak a munkájába sem szakmai, sem más indokkal nem szólhat bele. Az MHVSZ együttműködését más szervezetekkel a magyar hagyományok védelme, a békés egymás mellett élés és a kölcsönös előnyökkel járó hatékony munkavégzés motiválja.
* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *
|